Royal Sprinter

Royal Sprinter

chovatelská stanice plemene whippet/vipet

Royal Sprinter
Výstavy

INTERDOG BOHEMIA Mladá Boleslav

26.8.2018

Po dlouhé době jsme vyjeli na výstavu. Daleko až do Mladé Boleslavi, protože Hanička si naplánovala všechna hárání na jarní i podzimní termíny mezinárodních výstav v Českých Budějovicích. Dlouhá cesta, ale velký úspěch! Háňa získala poslední CAC a tím splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION. Jsme na ní hrdí.

Výstavy

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

23.4.2017

První výstavou v letošním roce byla Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích, kde Hand Made Modrý hit dostala ve třídě otevřené ocenění Výborná 2, rCAC.

Výstavy

Klubová výstava chrtů Hořovice

23.7.2016

Přihlásili jsme se na Klubovou výstavu chrtů do Hořovic, kde Hanička opět excelovala a získala do sbírky na šampiona další titul CAC ve třídě otevřené v konkurenci pěti fen.

A to nejlepší nakonec! Štěpánek se zúčastnil soutěže Dítě a chrt, kde jako nejmladší z pěti dětí získal krásné čtvrté místo. Na soutěž si tentokrát vybral klidnější Acca Bante a přímo profesionálně ji vystavil. Od stavění do výstavního postoje až po krásné kolečko se dvěma dalšími o dost staršími dívkami s whippety.

Výstavy

Prague Expo Dog CACIB

30.4. - 1.5.2016

Hanička válí! Během sedmi dní získala na třech výstavách v mezitřídě třikrát ocenění Výborná 1, CAC. Naposledy dnes na Prague Expo Dog CACIB 30. 4. - 1. 5. 2016, kde bylo s Haničkou v mezitřídě celkem šest fen! Z 59 přihlášených vipetů byla tedy jedním z deseti nejúspěšnějších.

Výstavy

Klubová výstava KCHCH Praha Troja

30.4.2016

Hanička se dnes zúčastnila Klubové výstavy v Praze Tróji a v mezitřídě získala opět další Výborná 1, CAC! V soutěži Dítě a chrt se náš Štěpánek s Haničkou umístili na nádherném 1. místě.

Výstavy

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

24.4.2016

Hurá! Dnes na MVP v Českých Budějovicích v mezitřídě dostala naše Hand Made ocenění Výborná 1, CAC! Tím splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION!

Výstavy

DOUBLE CACIB - Prague Expo Dog

31.10. - 1.11.2015

O víkendu jsme se s Haničkou zúčastnili výstavy DOUBLE CACIB - Prague Expo Dog 31.10 - 01.11.2015. V sobotu ve třídě mladých získala ocenění VÝBORNÁ 2 (Beare Andrew, Irsko) a v neděli v mezitřídě VÝBORNÁ 3. (Grünheid Jean Louis, Francie). Škoda, že jsem ji nepřihlásila na neděli opět do mladých. Obě feny ve třídě mladých získaly VD, takže by Hanička bývala měla splněný šampionát :-(

Výstavy

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

10.10.2015

Dnešek je velmi úspěšný den pro naši Haničku (Hand Made Modrý hit). Na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích získala v konkurenci čtyř fen ve třídě mladých titul CAJC a nakonec i BOJ (Best OF Junior). Dále se účastnila boje o BOB, který sice nezískala, ale máme krásnou památku v podobě fotografie s panem rozhodčím Peterem Mazurou (AT) na jednotlivé vítěze plemene whippet. V odpoledních soutěžích ještě získala titul JBIG! Juniorského vítěze dne ji ale vyfoukl jezevčík :-)

Sport

Mistrovství Čech Kolín 2015

19.9.2015

Ajka se dnes zúčastnila Mistrovství Čech Kolín 2015, kde si v kategorii sprinter vyběhala 2. MÍSTO mezi fenami.

Výstavy

Výroční klubová výstava KCHCHADP

16.8.2015

Na poslední chvíli přihlášená výstava. S výsledkem jsme moc spokojeni. Posuzoval Mr Roger Stock / UK (Courthill). Hanička se sice nedostala na titul, ale byla oceněna známkou VÝBORNÁ mezi dvanácti soupeřkami ve třídě mladých. Takové známky si od tohoto rozhodčího velmi vážíme!

Výstavy

Klubová výstava chrtů Hořovice

25.7.2015

Výsledky:
Tin Ayort Back - VD3 a jeho poslední výstava kvůli nemocným kloubům. Na pohybu je to hodně znát.
Hand Made Modrý hit - V1, CAJC, VÍTĚZ HOŘOVIC JUNIOR a její první výstava v životě ;-) Snad budeme dále pokračovat stejně úspěšně.
Štěpánek + Hanička - DÍTĚ A CHRT 2. MÍSTO a Hanky zadní noha pobodaná od včely. Jinak by jistě byli první!

Sport

Pohár města Kolína

30.5.2015

Ajky první dostih po udělení licence. Zaběhla si sóloracing se třemi dalšími soupeři a vyhrála 1. MÍSTO! V prvním kole na prvním místě v čase 24,70 s a v druhém kole na druhém místě v čase 24,62 s. Trať délky 360 m. Celkově tedy 48,32 s a 1. místo ;-)

Sport

Inter Bohemia SOFA Dog Wear

4.4.2015

Acca Bante Ready Go, naše černá fenka, si dnes splnila všechny podmínky pro udělení dostihové licence. V Kolíně na dostihu Inter Bohemia SOFA Dog Wear zaběhla dva společné běhy v časech 25,83 a 25,82 s a zúčastnila se měření výšky se závěrem 48+. Ajka má krásné starty, vždy vyběhla jako první a poprvé i s krásným velkým náskokem. Soupeř ji ovšem nakonec dotáhl a o setinku předběhl.

Sport

Mistrovství Čech - Mladá Boleslav

5.10.2014

Ajka poprvé na ovále a poprvé v Mladé Boleslavi :-) V soutěži sóloracing si splnila licenční běh. První čas 25,44 a druhý čas 24,52. Jsme moc spokojeni! Tin si zaběhl dvakrát rovinku a na konci byl vždy podiven, že už střapec neběží dál :-)

Sport

Country Cross Křešín

28.9.2014

Na letos posledním "dostihu" v Křešíně se nám docela zadařilo. Tin doběhl na 3. místě v kategorii klasik a Ája na 1. místě v kategorii mladých :-)

Štěně

Haninka

16.8.2014

Dnes je velký den. Páníček se vydal na dlouhou cestu a přivezl nám malý chlupatý dáreček - Háňu, Haničku, Haninku :-) Modroplavou žíhanou s bílými znaky, neuvěřitelně mazlivou a krásnou vipetí holčičku. Vítej do naší smečky!

Štěně

CHS Modrý hit

28.6.2014

Dnes jsme se odvážili na dlouhou cestu 275 km tam a 275 km zpět. Cílem byl Šumperk a chovatelská stanice Modrý hit, která má v současné době štěňátka - vrh "H" :)

Sport

Coursingový trénink Chvaletice

14.6.2014

Dnes jsme se zúčastnili coursingového tréninku ve Chvaleticích. Tinča si vzhledem k jeho zdravotnímu stavu střihl dvě rovinky. Šlo mu to bezvadně a je to rychlík. Okruh jsme riskovat nechtěli. Ajka si zaběhla jednu rovinku a dva okruhy. Návnadu neztratila ani jednou a starty jsou na jedničku! Máme z obou pejsanů obrovskou radost! ... Jen co Ajča dojela domů, začala druhý den hárat :-D

Výstavy

Krajská výstava Hluboká nad Vltavou

17.5.2014

Opět po delší pauze jsme vyrazili na výstavu. Sice jen krajskou, ale pro Ajku to byla premiéra. Už několik dní je příšerné počasí, zima, vítr a déšť. Na výstavu se nám vůbec nechtělo a ani výsledky nás nijak zvlášť nepotěšily :-) Rozhodčí Tibor Havelka přísný, před námi 62 psů. Tin si odnesl ocenění VYBORNÝ 1 a Ajka ve své výstavní premiéře VELMI DOBRÁ 1. Výborně se předváděla a krásně stála! Ovšem nepovedla se nám ani jedna výstavní fotka :-)

Sport

Májový pohár 2014 Křešín

8.5.2014

Po celém dlouhém roce jsme se opět ukázali v Křešíně na soukromém dostihu. Invalida Tin nakonec s ovázanými prsty doběhl 200m na krásném 6. místě z osmi psů. Ajka běžela v kategorii dorost 100m a měla výborné starty i sledování návnady. Vyběhala si svůj první pohárek.

Sport

Coursingový trénink Chvaletice

4.5.2014

Ajka si byla po delší době zkusit zaběhat za návnadou. První pokus obrátila za slepicemi a na druhý si už dala jen rovinku bez chyby :)

Sport

Reportáž TV Nova z coursingového tréniku

23.2.2014

Malý rychlý černý puntík na konci reportáže je naše Ajča :) Začátek 37,52 minuta. Video již nedostupné.

Sport

Coursingový trénink

23.2.2014

Letos první coursingový trénink v Neznašově. Ája si poprvé zkusila "lovit" kůžičku a uspěla na výbornou!

Štěně

Acca Bante Ready GO

15.9.2013

Dnes jsme si domů přivezli naši první fenečku. Dali jsme jí jméno Ája :)

Sport

Prácheňský pohár 2013

17.8.2013

Po dlouhém přemýšlení jsme nakonec Tina přihlásili na coursingový závod, který pořádal Český pes na zámku Kratochvíle. Tinča byl samozřejmě až na konci startovní listiny. První běh zvládl na výbornou. Po druhém běhu se mu ale vykloubil jeden z prstů na pravé přední tlapce. Jeho výkon si nakonec zasloužil nádherné 2. MÍSTO! Vzhledem k množství takovýchto zranění jsme se rozhodli, že to byl zároveň i Tiníkův poslední závod. Svou závodní kariéru zakončil tedy velmi úspěšně stříbrnou medailí! Budeme ovšem pokračovat v kariéře výstavní ;)

Výstavy

Krajská výstava psů Týn nad Vltavou

11.8.2013

Velice dlouhý a také velice úspěšný den jsme strávili na 4. Krajské výstavě psů v Týně nad Vltavou. Tentokrát byl náš kruh obsazen "jen" 49 psy, takže jsme skončili ještě před polednem. Tin získal v otevřené třídě titul VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY, KRAJSKÝ VÍTĚZ. Po obědě jsme se vrátili na závěrečné soutěže, které začínaly ve 14:30, ale řada na nás přišla až v půl páté. V konkurenci tří psů X. skupiny FCI získal Tineček krásný titul - NEJKRÁSNĚJŠÍ PES X. SKUPINY FCI - 2. MÍSTO!

Štěně

Nový člen smečky

19.7.2013

V chovatelské stanici Ready-GO se narodila štěňátka. Jedna fenečka pocestuje k nám! :)

Sport

Mezinárodní Mistrovství ČR

16.6.2013

Opět nepovedený dostih. Tinča si vylosoval vnitřní box. Všichni ostatní startovali z vnějších. Tudíž se na něj ihned po startu navalili. Tinův styl běhu je ovšem opačný a tím pádem vytlačil jednoho soupeře z dráhy a byl v prvním rozběhu diskvalifikován. Na měsíc mu byla zabavena licence. Po návratu domů jsme zjistili, že má zánět třetího víčka, což už ho tam asi muselo trápit a na psychice mu to také nepřidalo... Začínáme Tina podezřívat, že někde rozbil zrcadlo a táhne se s ním sedm let neštěstí!

Sport

Pojizerské derby Mladá Boleslav

12.5.2013

Tin se zůčastnil svého vůbec prvního dostihu v kategorii klasik na Pojizerském derby v Mladé Boleslavi. Počasí nám naštěstí přálo. Předchozí dva dny byly deštivé, ale neděle se povedla. Ovšem Tin byl dost vyčerpaný z návštěvy, u které jsme bydleli. Byl celou dobu nesvůj. Rozběhy zvládl pěkně: 1. rozběh dokončil na 3. místě v čase 25,54 a 2. rozběh dokončil na 4. místě v čase 25,45. Dostal se tedy do Finále "C", kde startoval s Williamem Wallace z Úplňku. Tin od začátku vedl, ale za poslední zatáčkou si William zvětšil oblouk, přiblížil se k Tinovi a snažil se mu zkřížit cestu. Tin se ho zřejmě lekl a ohlédl se po něm (ne ohnal). Tím Tin zpomalil a doběhl jako druhý. Nakonec byl diskvalifikován. Toť konečný výsledek. Jeli jsem domů smutní a unavení :(

Výstavy

Krajská výstava psů v Hluboké nad Vltavou

20.4.2013

Tin získal ocenění - VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY, KRAJSKÝ VÍTĚZ, NEJKRÁSNĚJŠÍ PES X. SKUPINY FCI - 1. MÍSTO

Sport

Trénink Neznašov

17.3.2013

Letošní první trénink, který se nově konal v Neznašově, jsme zvládli na výbornou! Tinča si zkusil jeden dlouhý běh se zatáčkami a jeden sprint do kopce. Vzhleden k tomu, že naposledy běžel na konci léta loňského roku, mu jeho nohy běhají na výbornou. Konkurence se má na co těšit :o)

Sport

Dostihová licence

115.11.2012

Tinovi byla vystavena dostihová licence :)

Výstavy

Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích

13.10.2012

Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích - Tin získal VÝBORNÝ 2, Res. CAC!

Bonitace

Bonitace

30.9.2012

Bonitace v Mladé Boleslavi - kód 00000, výška 51 cm a splnění poslední podmínky pro udělení dostihové licence - měření výšky (51 cm).

Výstavy

Krajská výstava v Týně nad Vltavou

9.9.2012

Tinča nám udělal radost. Na III. Krajské výstavě v Týně nad Vltavou byl oceněn známkou VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY OTEVŘENÉ, KRAJSKÝ VÍTĚZ a 3. MÍSTO v X. SKUPINĚ FCI!

Sport

Friendly Cup Kolín

21.7.2012

Tin si při Friendly Cupu v Kolíně splnil druhý společný licenční běh a sólo běh. Na dráze 360 m doběhl sice třetí a poslední :), ale v čase 25,74 s.

Chovatelská stanice

Chovatelská stanice

9.5.2012

Dnes nám byl schválen název chovatelské stanice Royal Sprinter.

Sport

Pojizerské derby Mladá Boleslav

6.5.2012

Tin začíná plnit podmínky pro udělení dostihové licence. Na Pojizerském derby v Mladé Boleslavi zvládl první společný licenční běh. Na dráze 345 m doběhl druhý ze čtyř psů v čase 25,00 s.

Štěně

Tin Ayort Back

10.5.2010

Narodil se Tin :o)